26. oktobar 2018.

Seminar s Mihaelom Cirnom Borba oko granica. Politička sociologija kosmopolitizma i komunitarizma

Institut za filozofiju i društvenu teoriju, sala na IV spratu u 12h

O kosmopolitizmu i komunitarizmu danas, o problemu migracija i državnih granica, i o tome kako globalizacija utiče na politike u 21. veku govoriće Mihael Cirn (Michael Zürn) iz Istraživačkog centra za društvene nauke u Berlinu (WZB), Adriana Zaharijević (IFDT), Irena Fiket (IFDT), Michal Sladeček (IFDT), Marta Stojić Mitrović (Etnografski institut SANU), Biljana Đorđević (FPN) i Jovica Pavlović (FPN). Mihael Cirn je direktor istraživačke jedinice „Transnacionalni konflikti i međunarodne institucije“ pri Istraživačkom Centru za društvene nauke u Berlinu (WZB).

Seminar je deo ciklusa Razgovori o Evropi koje Institut organizuje u saradnji s Fondacijom Hajnrih Bel.