12. april 2019.

Atrijum Narodne biblioteke Srbije u 19 časova

Razgovor povodom objavljenog zbornika Holokaust i filozofija (Institut za filozofiju i društvenu teoriju, 2018). Pozivamo vas da 12. aprila, u 19 sati, dođete u Atrijum Narodne biblioteke Srbije na razgovor povodom objavljenog zbornika Holokaust i filozofija, koji su priredili Mark Lošonc i Predrag Krstić, a u izdanju Instituta za filozofiju i društvenu teoriju, 2018. godine. Učestvuju: Predrag Krstić, Mark Lošonc, Vera Mevorah, Ivan Milenković , Aleksandar Pavlović i Igor Cvejić. Moderator: Milena Đorđijević. Zbornik radova Holokaust i filozofija sačinjavaju originalni autorski tekstovi domaćih teoretičara. Priređivači su ih organizovali tako da knjiga predstavlja pregled stanja izučavanja Holokausta, orijentisanje u njegovim različitim pristupima i, istovremeno, ukazivanje na neke novije dimenzije izazova koji tema upućuje. U tom smislu, Holokaust i filozofija se može smatrati pionirskim poduhvatom na ovom govornom području i instruktivnim štivom za sve one koji su stručno ili na drugi način zainteresovani.