27-29. septembar 2018.

Zajedničko nastojanje u krizi. Socijalna ontologija, angažovanost i politika

Grupa za praktičnu filozofiju i socijalnu ontologiju Instituta za filozofiju i društvenu teoriju, u saradnji sa CAS (Univerzitet u Rijeci) i CELAP (Beograd) organizuje drugu međunarodnu konferenciju iz socijalne ontologije

28–29. septembar 2018
konferencijska sala na IV spratu Instituta, Kraljice Natalije 45, Beograd

Konferencija će okupiti neke od vodećih autora analitičke filozofije koji istražuju aktuelne probleme socijalne ontologije i kolektivnog angažmana sa različitim teorijskim fokusom (filozofija duha, fenomenologija, game theory, equilibrium…).

Gosti konferencije su Raimo i Maj Tuomela (Helsinki/München), Hans Bernhard Schmid (Wien), Katja Crone (Dortmund), Francesco Guala (Milan), Sophie Loidolt (Darmstadt), David Schweikard (Flensburg), Magali Bessone (Paris), Niels de Haan (Wien), Akos Sivadó (Budapest), Nenad Smokrović (Rijeka).

Konferenciju su podržali Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Austrijski kulturni forum Beograd, Italijanski institut za kulturu, Gete institut i Hajnrich Bel fondacija u Beogradu.

Više informacija o konferenciji i programu možete pronaći OVDE.

28–29. septembar 2018.