26. decembar | 18h | Polet

Kako prepoznati prosvećenog kritičkog intelektualca?

Klub avangarde i nove misli Polet i Institut za filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu pozivaju vas na (sa)radnju kolektivnog prepoznavanja prosvećenog kritičkog intelektualca.

Osumnjičena lica su likovi iz tri knjige u izdanju Instituta:

Gazela Pudar Draško, O čemu govorimo kad govorimo o intelektualcu: ideje i iluzije
Predrag Krstić, O čemu govorimo kad govorimo o prosvetiteljstvu: perike i gaće
Predrag Krstić, O čemu govorimo kad govorimo o kritici

Knjige će biti izložene i moći će da se konsultuju i kupe. Procedura prepoznavanja neće trajati (mnogo) duže od jednog sata, a kao glavni svedoci pojaviće se:

Ivan Milenković, forenzički filozof
Đurđa Trajković, kriminološka lingvistkinja
Srđan Prodanović, sociološki veštak
Aleksandar Pavlović, etnoantroploški laborant

Svedoke će pri detekciji prosvećenog kritičkog intelektualca, kao i tokom uviđaja i raskrinkavanja njegovih (zlo)dela, (na)voditi detektivi Gazela Pudar Draško i Predrag Krstić. Dobrodošle su i intervencije onih koji već poznaju primerke ove sumnjive vrste i upućeni su u njihovu rabotu, kao i izveštaji slučajnih prolaznika koji su se nekada našli na mestu njihovih nepočina.