Institut za filozofiju i društvenu teoriju postao član Konzorcijuma za humanističke centre i institute

Institut za filozofiju i društvenu teoriju je 11. maja 2019. godine postao član Konzorcijuma za humanističke centre i institute. Konzorcijum je međunarodna organizacija sa središtem na Univerzitetu Medison u Viskonsinu i okuplja preko 250 humanističkih institucija, organizacija i biblioteka u svetu. Cilj konzorcijuma je da ohrabri međunarodnu saradnju i da oblikuje budućnost humanistike, gajeći nove forme multilateralne saradnje i generišući inovativne modele istraživanja, pedagogije i javnog angažmana.

IFDT će biti deo nove inicijative koja je počela 2017. godine. Jedan od dva pilot projekta je letnja škola koja će se održati u julu ove godine u Santjagu, Čile na temu “Teoretski i praktični izazovi u prevođenju: nasilje, sećanje i neprevodivost”. IFDT je jedan od deset instituta u svetu koji će imati svog predstavnika.