Radionica, Fakultet političkih nauka, Univerzitet u Sarajevu

Gostovanje grupe za studije angažovanosti na:

Radionici na Fakultetu političkih nauka, Univerzitet u Sarajevu

Korak napred: Zajedničkim angažmanom do naučne izuzetnosti i društvenih promjena u regionu

i

Otvorenim razgovorima: „Kakvo društvo želimo? O izazovima zajedničkog zamišljanja alternative“

Sarajevo

12. decembar 2016.

Grupa za studije angažovanosti organizuje gostovanje na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, gde će na radionici sa kolegama iz Bosne i Hercegovine diskutovati o ulozi teorije i kritičkog mišljenja u podsticanju društvenog angažmana, kao i načinima da se ova uloga unapredi. U okviru gostovanja grupe u Sarajevu biće održani i Otvoreni razgovori na temu „Kakvo društvo želimo?“ čiji će poseban naglasak biti na pitanju uloge javne debate u artikulisanju alternativa.

Učesnici radionice: Sead Turčalo, Nerzuk Ćurak, Asim Mujkić, Dino Abazović (FPN), Vedran Džihić, Sanja Milutinović Bojanić (CAS), Petar Bojanić, Adriana Zaharijević, Mark Losoncz, Gazela Pudar Draško (IFDT), Erhard Busek, Felix Henkel, Filip Radunović i Nicollo Milanese