Filozofija i društvo, Godište 29, Sveska 3 (2018)

Sa zadovoljstvom obaveštavamo da je objavljen novi broj časopisa Filozofija i društvo (XXIX/3). Broj ima dve posebne tematske jedinice – „Utopijska misao između reči i akcije: seminar sa Rejmondom Gojsom“  (održan u Institutu za filozofiju i društvenu teoriju u Beogradu) i „Bernhard Valdenfels i fenomenologija stranog“. Novi broj takođe sadrži članke o političkoj moralnosti i neutralnosti, fikcionalizmu i univerzalijama u filozofiji matematike, transhumanizmu i Ničeu, virtuelnoj stvarnosti u današnjem tehno-tehnološkom okruženju, kao i prikaze recentno objavljenih knjiga iz polja filozofije i društvene teorije.

Kompletan sadržaj broja je dostupan na internet stranici časopisa Filozofija i društvo:

Filozofija i društvo je recenzirani akademski časopis otvorenog pristupa, osnovan 1987. godine i izdavan četiri puta godišnje. Časopis su osnovali pripadnici Beogradske „Praxis grupe“. Časopis nastoji da obuhvati i predstavi ključne tendencije u savremenoj teoriji i, istovremeno, da podstakne istraživanje u oblastima humanistike i društvenih nauka. Časopis Filozofija i društvo je oduvek primao priloge vodećih međunarodnih intelektualaca: od prvog broja, sa člancima R. Berstina i A. Velmera, do najskorašnjijih godišta sa prilozima H. Brunkhorsta, Dž. Batler, P. Kobena, M. Ferarisa, O. Hefea, Ž.L. Mariona, T. Skenlona, H.B. Šmida, K.R. Vestfala, D. Zahavija i drugih renomiranih filozofa.

Članci iz Filozofije i društva su indeksirani u: Web of Science (ESCI), ERIH PLUS, Philosopher’s Index, EBSCO, PhilPapers, ResearchGate, Genamics JournalSeek, Google Scholar, J-Gate, ProQuest, ReadCube, Europeana Collections, Journal Index, Baidu Scholar.