Dodela počasnog doktorata Judith Butler

U sredu, 9. oktobra u 11h, u Svečanoj sali Rektorata renomiranoj američkoj filozofkinji Judith Butler biće uručen počasni doktorat Univerziteta u Beogradu, na predlog Instituta za filozofiju i društvenu teoriju. Ovom prilikom Butler će održati izlaganje pod naslovom Critique, Dissent, and the Future of the Humanities. Ulaz je slobodan.

Judith Butler je Maksin Eliot profesorka na Odeljenju za komparativnu književnost i na Programu kritičke teorije na Univerzitetu Berkli u Kaliforniji. Autorka je brojnih značajnih knjiga i radova u oblasti studija roda, kritičke teorije, političke filozofije i etike. Dobitnica je prestižnih nagrada za izuzetan akademski doprinos humanistici, te feminističkoj i moralnoj filozofiji. Butler je takođe aktivistkinja u oblasti ljudskih prava, koja se čvrsto zalaže za antiratnu politiku, nenasilje i radikalno-demokratske principe.