6-8. jun 2014.
KONFERENCIJE

Čemu još obrazovanje?

Kovačica, Srbija

PROGRAM KONFERENCIJE / CONFERENCE PROGRAM

Petak, 6. Jun 2014. / Friday, June 6, 2014

15:00 – 16:00 Dolazak, registracija i smeštaj učesnika / Arrival, registration and accommodation of participants
16:30 – 16:45 Otvaranje konferencije i pozdravni govori / Opening ceremony and welcoming address
16:45 – 19:00 Plenarna sesija 1 / Plenary Session 1 (English & BHS)

Perspectives of world education? / Perspektive svetskog obrazovanja?

Dipannita Datta, ‘Open-Education’: A Challenge to Education in Transition / ‘Otvoreno obrazovanje’: izazov obrazovanju u tranziciji

Michaela Schulze, More Benefits for Education and Participation? The German Educational Package and the current Discussion about Social Inequality / Više koristi za obrazovanje i povećanu participaciju? Nemački obrazovni paket i aktuelne rasprave o društvenoj nejednakosti

Imtiaz Ahmed, Water Education: Securing the Future/ Obrazovanje o vodi: kako da obezbedimo budućnost?

Marija Sakač, Saša Marković & Mia Marić, Obrazovanje u uslovima tranzicionih promena u zemljama balkanske regije / Education in Conditions of transitional Changes in the Balkan Region

Rasprava / Discussion

oko / around 18:00 Pauza za kafu / Coffee Break

19:30 to 22:00 Večera sa tradicionalnim motivima / Dinner (traditional motifs)

 

Subota, 7. jun 2014. / Saturday, June 7, 2014

10:00 – 11:45 Paralelna sesija A1 / Parallel session A1 (English)

Philosophy of Education: Philosophy and/or Education /Filozofija obrazovanja – filozofija i/ili obrazovanje

Marjan Šimenc, Philosophy and the Therapy of Education / Filozofija i terapija obrazovanja

Aleksandra Maksić, International Philosophy Olympiad as a Community of Free Thinkers /  Međunarodna filozofska olimpijada kao zajednica slobodnih mislilaca

Janez Vodičar, Paolo Freire’s Concept of Conscientization and Archetypal Reflectivity by Clifford Mayes / Freireov pojam konscijentizacije i arhetipska refleksivnost Kliforda Majesa

Rasprava / Discussion

10:00 – 11:45 Paralelna sesija B1 / Parallel session B1 (BHS)

Učionica, udžbenik, učenik / Classroom, Textbook, Pupil

Aleksandra Ilić Rajković, Učionica iz Lovrakove radionice / The Classroom out of Lovrak’s Workshop

 Snežana Bisenić & Ratomir Milikić, Kreiranje udžbenika istorije za osnovne škole u dvadesetprvom veku – izazovi i problemi / Designing History Textbooks for Primary Schools in the 21st Century – Challenges and Problems

Ljiljana Marković & Marko Božović, Autonomija učenika u nastavi japanskog jezika / The Autonomy of Pupils in the Teaching of Japanese Language

Rasprava / Discussion

11:45 – 12:15 Pauza za kafu / Coffee Break

12:15 – 14:00 Paralelna sesija A2 / Parallel session A1 (BHS)

Vrednost(i) obrazovanja: teorijski projekti i projekcije / Value(s) of education: Theoretical Projects and Projections

Aleksandar Dobrijević, Epikurejska koncepcija obrazovanja / The Epicurean Concept of Education

Nebojša Grubor, Hajdegerovo shvatanje suštine univerziteta /  Heidegger’s Understanding of the Essence of the University

Adriana Zaharijević, Klasno oblikovanje građana nejednakim obrazovanjem / Class Mould of Citizenship by Unequal Education

Jelena Đurić, Tranzicija obrazovanja / Transition of Education

Rasprava / Discussion

12:15 – 14:00 Paralelna sesija B2 / Parallel session B1 (English)

Teaching against Discrimination / Nastava naspram diskriminacije

Tunde Adeleke, Martin R. Delany’s Philosophy of Education / Filozofija obrazovanja Martina R. Dilejnija

Elisabeth Plate, Inclusion and Standardisation in Education – Consequences for the Roles of Teachers / Inkluzija i standardizacija u obrazovanju – posledice po ulogu nastavnika/ce

Zoran Velkovski & Elena Rizova, Social Dialogue and Partnership in Vocational Education and Training / Socijalni dijalog i partnerstvo u stručnom obrazovanju i obuci

Rasprava / Discussion

14:00 – 15:00 Ručak / Lunch

15:00 – 17:30 Slobodne aktivnosti, fakultativni obilasci, relaksacija / Free activities, Optional Tours, Relaxation

17:30 – 20:00 Plenarna sesija 2 / Plenary Session 2 (English & BHS)

Naturalisation of the Foreign / Odomaćenje stranog

Grupa 484 / Group 484, Mi i oni drugi / We and the Others (Vođenje kroz izložbu jednog obrazovanog programa / Guided Tour through the Exhibition of an Educational Program)

Mehmet Mart, Zeynep Duran Karaoz & Ismail Karaoz, Preschool Teachers’ Perceptions of Teaching English as a Foreign Language in Early Years’ Settings / Zapažanja vaspitača o učenju engleskog kao stranog jezika u ranom uzrastu

Milica Jotov, Periodicals as Indispensable Educational Materials for Teaching Japanese Language / Periodika kao nezamenljiv nastavni materijal za učenje japanskog jezika

Marjike Hoftijzer, The Green Lyceum / Zeleni licej

Rasprava / Discussion

oko / around 18:45 Pauza za kafu / Coffee Break

20:30 Dinner

Nedelja, 8. jun 2014. / Sunday, June 8, 2014

10:30 – 11:45 Plenarna sesija 3 / Plenary Session 3 (BHS)

Obrazovanje i rod / Education and Gender

Jelena Ćeriman, Nađa Duhaček & Ksenija Perišić, Rodno zasnovano nasilje u osnovnim i srednjim školama u Srbiji / Gender-based Violence in Primary and Secondary Schools in Serbia

Daša Duhaček & Dragana Popović, Odgovornost visokoškolskog obrazovanja u Srbiji danas:

rodna perspektiva / Responsibility of Higher Education in Serbia Today: a Gender Perspective

Dijana Subotički, Održivost rodnih studija na Univerzitetu u Novom Sadu: 2003-2013 / Sustainability of Gender Studies at the University of Novi Sad: 2003-2013

11:45 – 12:00 Pauza za kafu / Coffee Break

12:00 – 13:00 Plenarna sesija 4 / Plenary Session 4 (BHS & English)

Završna rasprava i zatvaranja konferencije / Closing Discussion and Closing of the Conference

Gazela Pudar Draško & Predrag Krstić, Čemu još obrazovanje: retrospekcija i inspekcija / Why Still Education: retrospected & inspected

Rasprava / Discussion

13:00 – 14:00 Ručak / Lunch

14:15 – Organizovani polazak učesnika za Beograd / Organised departure of participants to Belgrade

Posted in Некатегоризовано